Archive for March, 2008

Praagse Lente

‘k Was al in veel prachtige steden - zoals Parijs en St. Petersburg - en had daarom niet verwacht dat ik nog zo ondersteboven zou raken van een stad. Fout. Praag is overweldigend. Neoclassicisme, Barok, Jugendstil, Art Deco… noem een bouwstijl van tussen de Middeleeuwen en gisteren - ik noem je een prachtig gebouw in Praag. Echt geweldig om te midden van dit “decor” te mogen leven.

Leven zelf gaat prima, ‘k zou hier zonder problemen kunnen blijven wonen (mits de kat overkomt, dan). De lessen zijn lang en intensief, waardoor ‘k al erg bruikbaar Tsjechisch spreek. Grappig genoeg denken de meeste Tsjechen, zodra ik mijn mond opendoe, dat ik Russische ben. Meestal laat ik dat dan maar zo. ;)

In de vrije uurtjes struin ik allerlei prachtige musea af - verslagen komen in E!M13 - en vanavond heb ik weer een concert *leuk*. Verder volg ik op afstand de geweldige opmaak die Rob voor de volgende E!M maakt (echt, het wordt weer zo goed!) en schrijf ik elke dag een stukje verder aan m’n opstel/artikel (drie A4′tjes) in het Russisch, dat ik een paar uur nadat ‘k terug in ons kikkerlandje ben alweer in moet leveren op de uni. Het onderwerp? De stad Praag, natuurlijk! :D

praag2.jpg

P.S.
Houd de komende nummers van Pianowereld in de gaten, want er komt ‘n drieluik in over Cathelijne, Cecily & mij! :D

Filed under: reizen | 14 Comments | #

Mein zweites Ich…

Doordat ik deze week druk was (vooral met Russisch en een nieuwe E!M) kwam het er niet van de pianopagina af te maken. Dat zit dus nog in het vat, maar… voor alle andere pianoliefhebbers, hier alvast een file van één van m’n “lijfstukken”. ;)

Chopin’s Nocturne opus 9 no 2 ~ het nachtstuk dat ik speelde op Jong Talent concertjes, op de conservatoria, op het Petrof concours, op een muziekavond van de Universiteit Utrecht, in een concert voor het Vrouwengilde, op de cd “Wat bezielt ons?”, tijdens de Internationale Muziekcursus… enz. enz. enz. En het blijft altijd prachtig, vind ik. :D

Filed under: geluidsvoorbeelden, muziek, piano | 17 Comments | #

Čeština

praag.jpg

Een fijn, rustig weekend. ‘k Speel cello, schrijf Bloqs, maak m’n huiswerk voor Russisch en… probeer me voor te bereiden op de cursus Tsjechisch in Praag! :D Hopelijk ga ik die twee talen niet teveel door elkaar husselen…

Dobré jitro - Доброе утро (dobroye utro)
Dobrý den - Добрый день (dobry den’)
Dobrý večer - Добрый вечер (dobry vetsher)
Dobrou noc - Доброй ночи (dobroy notshi)

…en hieruit kan ‘k alvast iets over de verbuiging van het bijvoegelijk naamwoord leren. :) Nu jullie? Meer Tsechisch dat akelig veel op het Russisch lijkt: kniha, jazyk, syn, mouka, dům, vidět, slyšet, čaj. De goede inzendingen winnen een magneet van E!M. ;) Haha.

Witlof van Martine

P.S.
Mooie foto, hè?! ‘k Vind de beelden van Sean Duggan altijd zo sfeervol! Natuurlijk ga ik daar zelf ook veel kiekjes maken. En filmpjes. En schrijfsels! ;)

P.P.S.
Tip: Seringendroom van Lulu Wang. 568 prachtige pagina’s, bij Kruidvat voor 7 euro. :D China blijft een volgende reisdroom… en wordt hopelijk ooit nog eens een droomreis.

Filed under: Tsjechisch, reizen, talen | 26 Comments | #

June Magazine

…iets later dan gepland, door het vele (maar leuke) huiswerk Russisch en de planning van een nieuwe E!M, staat ‘ie on-line: de fotospecial van June Magazine! Waarin Djana bewijst dat ze behalve een topeditor ook nog een goed model is… ;)

De afbeelding “http://www.june-magazine.com/images/4647.jpg” kan niet worden weergegeven, omdat hij fouten bevat.

De eerste foto is van Veerle Melis, de tweede van Eline Hensen en de laatste van Anton Groothuis.

De afbeelding “http://www.june-magazine.com/images/4849.jpg” kan niet worden weergegeven, omdat hij fouten bevat.

P.S.
Binnenkort ook weer knipsels uit o.a. de Twentse Courant Tubantia, het Utrechts Stadsblad en Mind Magazine. 8)

Filed under: Encore!Magazine, fotootjes, modellenwerk, tijdschriften | 16 Comments | #